Hakkımızda

FQC Standard Sertifikasyon Muayene Laboratuvar ve Eğitim Hizmetleri A.Ş. 2014 yılında, Uygunluk Değerlendirme, Belgelendirme, Muayene Ve Laboratuvar Faaliyetleri konusunda hizmet vermek amacıyla kurulmuştur.

Konusunda uzman, sektörde tanınan personeli ile sektörün beklenti ve ihtiyaçlarını, güvenilir ve hızlı çözümler sunarak karşılarken, hizmetlerini de ulusal ve uluslararası pazarlarda sunmayı amaçlamaktadır.

FQC Standard, hizmetlerini mevcut mevzuat ve ilgili standartlar doğrultusunda, bağımsız ve tarafsız bir yaklaşımla sunarken, müşteri memnuniyetini sağlamayı ve bunu sürekli kılmayı temel bir anlayış olarak benimsemektedir.

ISO/IEC 17020:2012 ve ISO/IEC 17065:2013 standartları çerçevesinde, zorunlu olan ulusal ve uluslararası gereklilikler mevzuatlar doğrultusunda uygunluk değerlendirme, muayene ve laboratuvar faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Bunu çok çeşitli Pazar yelpazesinde gerçekleştirmektedir. Endüstriyel Mutfak, Tarım Makinaları, Kazanlar, Aydınlatma cihazlarına kadar değişiklik göstermektedir.

Fqc Standard, Gaz Yakan Cihazlar Yönetmeliği, Sıvı ve Gaz Yakıtlı Yeni Sıcak Su Kazanlarının Verimlilik Gereklerine Dair Yönetmelik, Makine Emniyeti Yönetmeliği, Basınçlı Kaplar Yönetmeliği, Basit Basınçlı Kaplar Yönetmeliği, Yapı Malzemeleri Yönetmeliği’ nde  Türk Akreditasyon Kurumu’ndan akredite ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından onaylanmış kuruluştur. Notified Body olarak 2674 numaralı belge ile hızlı, kaliteli ve güvenilir hizmet sunmaktadır.

TSE ile imzaladığı Deney Hizmeti Alınabilecek Laboratuvar Onayı anlaşması ile deney hizmeti vermektedir.

0
Specialists
0
Happy Clients
0
Successful Cases

Referanslarımız